Екологічний проект (2015 р.) на кафедрі хімії
«Оцінка впливу різних марок вугілля на екологічний стан
навколишнього середовища внаслідок його використання
як енергетичної сировини»
Автор проекту: Пелих Віра, учениця ІІ курсу (10 клас) ПТУ № 2 м. Дніпро
Керівник проекту: Сінкевич Валентина Вільгелемівна, викладач хімії, біології та екології ПТУ № 2 м. Дніпро
Науковий консультант: Лисицька Світлана Майорівна кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри хімії ДВНЗ «НГУ»
1 місце у І етапі Всеукраїнської олімпіади з екології;
2 місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з екології.
Мета проекту: оцінка впливу різних марок вугілля на екологічний стан навколишнього середовища внаслідок його використання як енергетичної сировини.
Основні задачі дослідження: проаналізувати сучасний стан та проблеми вугільної промисловості;вивчити основні показники якості вугілля;визначити вплив різних марок вугілля на навколишнє середовище; зробити відбір проб, вимірювання та обчислення результатів вимірювання вологи, зольності, загальної сірки, теплоти згорання; за результатами вимірювань та обчислень визначити найкращий зразок палива та запропонувати його до застосування.
Висновок. На підставі проведених аналізів і розрахунків найбільшу теплоту згоряння має газове вугілля, кокс та антрацит дрібний горіх. Але зазначимо, що на сьогодення не існує такої марки палива яке б не впливало на екологічний стан навколишнього середовища. Серед вибраних нами зразків вугілля кращі показники у таких марок: кокс і антрацит дрібний горіх.
![114.png 114.png](/upload/medialibrary/613/4vknzlwpryaiisilx8k8xvyweuj7artz.png)
![115.png 115.png](/upload/medialibrary/853/pk61j7ovn5vp20urpd8vdw1z8vo6nean.png)
![116.png 116.png](/upload/medialibrary/6e0/jx2ffm62zwfaw7ddry55bgf1o30ei96z.png)
![117.png 117.png](/upload/medialibrary/378/yez2ykxv980es77c3a0j8sqyblapccvg.png)
![118.png 118.png](/upload/medialibrary/4ce/qtadnmoc93xlpnl0t3jbpms3iff85lhs.png)